Reklam


NESİN VAKFI PİKNİĞİ

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Image


Vakfimizin geleneksel Mayis piknigi bu yil 3 Mayis Cumartesi'ye rastliyor. Ogle saatlerinde baslayip aksama kadar suruyor.

 

Ta Aziz Nesin gunlerinden kalan bir gelenek bu piknik. 1 Mayis kutlamalarinin yasadisi oldugu yillarda Isci Bayrami'ni Vakif'ta Aziz Nesin dostlariyla kutlardi. Isci Bayrami kutlamalari ozgur oldugundan beri Mayis piknigimizi 1 Mayis'a rastlamayan ilk cumartesi yapiyoruz ve artik amac "dostlara tesekkur"e donustu, yani bir tur "Sukran Gunu".

Sevgili Dostlar,

 

 

Pikniginizle, sazinizla, esiniz dostunuz colugunuz cocugunuz ve yakinlarinizla bekleriz.

 

Agaclarin cicekleri dokulmus olsa da bahcemiz hala daha muhtesem.

 

Saat 11'de Taksim'den, AKM'nin onunden servis kalkacak.

 

Baska yollarla gelmek icin:

 

Özel Araçla:

TEM'den Edirne'ye doğru yola çıkın. İstanbul'dan aşağı yukarı 60 km sonra Çatalca sapağından sapıp Çatalca'ya girin. Pazar Meydanı'nı bulun (zaten karşınıza çıkacak). Pazar Meydanı'ndan Gökçeali istikametine doğru 4 km ötede, sağda ( 3 km sonra tren yolu vardır, tren yolundan 1 km sonra, sola kıvrılan sert bir virajdan hemen önce, sağ kolda) Vakf'ı bulacaksınız.

Otobüsle:

-Yenibosna'dan Çatalca otobüslerine (10 dakikada bir) binin. Çatalca'da Pazar Meydanı'ndan Gökçeali minibüslerine binip Nesin Vakfı'nın önünde inin.
-Yenibosna'dan Karacaköy, Çiftlikköy, Istıranca, Binkılıç otobüslerinden birine binin, daha seyrek kalkar ancak tam Vakıf önünde inebilirsiniz.

Trenle:

Sirkeci'den saat 08,30, 15,50 veya 18,00'da kalkan trene binip, 1,5 saatlik uzaklıktaki Çatalca'dan sonraki ilk istasyon olan Gökçeali'de inin. Vakıf 1 km ötede sagdadir, yürüyebilirsiniz ya da biraz bekleyip minibüse binebilirsiniz.

 

Hepimizden sevgiler, saygilar.

Ali Nesin (www.nesinvakfi.org)


Image

 

Geridönüş(0)
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

busy
Son Güncelleme ( Çarşamba, 30 Nisan 2008 21:07 )  

opencart tema opencart temaları