Haytap Çocuk Tiyatrosu - Bremen Mızık-Çıları

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Haytap Eğitim Projesi kapsamında okullarda gösterime giren  oyunumuz, yunus parkları gerçeğinden sirk gerçeğine, petshop gerçeğinden deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalinin olduğu birçok konuyu çocukların dilinden onlara anlatıyor.

Müzikli, dekorlu, kostümlü ve tamamıyla eğitim amaçlı hiçbir şiddet unsuru barındırmayan oyun çok yakında talep geldikçe okullara ulaşacak. Yaklaşık bir yıl süren uzun çalışma ve provarlardan sonra oyun sahnelenmeye hazır hale geldi.

Büyükleri çok zor eğittiğimiz bu yüzyılda çocuklarımıza sirklerin, hayvanat bahçelerinin, evden terk edilen hayvanların, yunus parklarının gerçeğini o ruh haliyle anlatıyor olacağız. Tamamıyla profesyonel ekip ve metin yazarlığı ile oluşturulan bu oyun yine Haytap tarafından hayvan hakları dünyamıza kazandırılan ilklerden birisi olacak.

Bu enfes projesiyle Haytap karanlıktan şikâyet etmek yerine, yine mum yakmaya toplumumuzu aydınlatmaya desteklerinizle devam edecek.

Dünyanın yanlış giden düzenine itiraz eden, mızıkçılık yapan hayvanlar çocuklarımıza, yarınlarımıza bir umut ışığı olacak. Lütfen belediyelerinizi, şirketlerinizi bu oyunun sizlerin okullarında da oynanabilmesi için oyunu toplu olarak satın alınması için ikna edin , bu oyun sizlerin okullarına da gelebilsin.

Oyunun Istanbul dışında sergilenmesi de mümkündür ancak bir iki oyun için oyuncuların , malzemelerin ve bilumum teknik ekipmanın gelip gitmesi oldukça maliyetli olacağından , oyunun daha fazla miktarda ve toplu şekilde satın alınması daha uygun olacaktır.

Detaylı bilgi için haytap @ haytap.org

 

 

 

 

 


 

 

Tiyatrodan küçük bir fragman izlemek için lütfen buraya tıklayın


 

opencart tema opencart temaları