Ana Sayfa Biz Kimiz?

Biz Kimiz ?

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


 

 

 



Av. Ahmet Kemal Şenpolat

 

HAYTAP Hukuk Danışmanı 

Yönetim Kurulu Başkanı

1971 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir süre ABD 'de kalarak hukuk eğitimi aldı. 2005 yılında Bilgi Üniversitesinde Ekonomi Hukuku dalında master derecesini tamamladı bu arada bir çok sivil toplum örgütüyle çalışmalarda bulundu. Toron Karacaoğlu ve Nüvit Candaner'den yaklaşık bir yıl diksiyon ve tiyatro dersleri aldı. 2004 yılından itibaren Türkiye'deki hayvan hakları mücadelesi içinde kendini buldu ve çeşitili platformlarda , farklı kentlerde bireysel olarak çalışan hayvan hakları savunucularının ancak örgütlü ve bilimsel metodlarla çalışabilmeleri halinde çevre ve doğa ile ilgili başarı kaydedilebileceği, devlete olumlu yönde baskı kurabileceği konusundaki görüşlerini oluşturdu. 2005 yılında başlayan çalışmaları ancak 2008 yılında yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı. Güçsüzlere yardım edebilmek için Güçlü sivil toplum örgütü ( STÖ) olmak zorunda olduğu fikrini , bu görüşü benimseyen arkadaşları ile beraber hareket ederek ve bir çok derneği ikna ederek , Haytap Hayvan Hakları Federasyonu çatısı altında STÖ lerin biraraya gelmesine öncülük etti.

Yine. Türkiye'de ilk defa hayvan haklarının bir baro çatısı altında da İstanbul'da önayak oldu . 2006 yılında derneklerden bağımsız olarak başka bir STÖ'nün İstanbul Barosunda hayvan hakları ile ilgili olarak komisyon oluşturulmasına vesile oldu. Şenpolat , halen federasyonun ulusal örgütlenmesinde seminerler vermekte , televizyon ve radyo programlarına katılmakta, hukuki görüşlerini anlatmakta, kurumsallaşma ve örgütlenme konusunda çabalar sarfetmekte kendisi şu anda CNN TURK.COM 'da hayvan ve çevre hakları ile yazmaya devam etmekte , Haytap'ta aynı zamanda hukuk danışmanlığı  görevinde bulunmaktadır.

Türkiye'deki hayvan haklarını anlattığı soru yanıt şeklinde yazmış olduğu " 99 Soruda Hayvan Hakları " adlı kitabı 6 Aralık 2015 'te Okuyan Us Yayınevi tarafından çıkarılmıştır. ( Kitap için tıklayın )

Şenpolat'ın daha önceden de  kitlelerin bilinçlenmesi ve daha bilgili olarak mücadele etmesi için hayvan hakları ile ilgili iki çalışması daha vardı. Istanbul Barosu bünyesinde 2008 yılında Hayvan hakları kitapları olarak çıkmasına baro komisyon başkanı olarak katkıda bulunduğu Hayvan Haklarına Hukuki Yaklaşım ve Samsun/ Canik işbirliği belediyesi ile 2011 yılında çıkartıp tüm hayvanseverlere ücretsiz olarak dağıtılan Hayvan Hakları El Kitapçığı .

Kendisinin hayvan hakları ile ilgili tüm yazıları web sitemizin (sağ bölümünde) bulunan DON KİŞOT'un KÖŞESİ adlı kısımda yer almaktadır.

Takım arkadaşları ile birlikte gönüllü olarak yapmış olduğu tüm bu çalışmalar yüzlerce kişinin bilinçlenmesine , güç birliği sayesinde ise sayısız hayvanın kurtulmasına yardımcı olmaya devam ediyor

ahmetsenpolat @ haytap.org

Dr. Damla ŞAHİN

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı


1973 yılında Erdek te· doğdu. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra·Bitlis e atandı. Bitlis te yokluk içinde yaşayan insanlarla birlikte hayata tutunmaya çalışan hayvanların sessiz çığlığını duyup, çektikleri acılara tanık oldu.iş yerinin bahçesine atılan yavrulu anne köpek ile tüm hayatı değişti. Nöbet tuttuğu bir gece HAYTAP ile tanışırken, sokaktaki can·dostlarıyla tüm hayatını paylaşmaya başladı.

Türkiye'de cok zor olan bu davada 2008 yılında Bitlis Bir Damla Yaşam Derneği'ni  kurdu. Kuruluşundan kısa bir süre sonra HAYTAP bünyesine katılan derneğin ·yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Bitlis'e bir hayvan bakımevi kurulmasını sağladı, ve devletin çalışmayan mekanizmasının nasıl çalıştırılacağına dair en güzel örnekleri halen bölgesinde  halen vermektedir.

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir



Sevgi EKMEKCİLER

HAYTAP Yönetm Kurulu Başkan Yardımcısı

Diyarbakır doğumlu olup Dicle Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır .2002 yılında Diyarbakır’da DİHAYKO- Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğini birkaç arkadaşla beraber kurmuştur. 2004 yılından beri Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanlığını yapmaktadır. Çok kötü durumda olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağının kapatılarak yeni bir bakımevi kurulması için yıllarca mücadele etmiştir  .

 

Bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi  ile  oluşturduğu bölgesel ve doğru çalışmalar sayesinde  çoğu büyükşehirlere de örnek olabilecek şekilde bir Hayvan Rehabilitasyon Bakım Merkezi , Diyarbakır’da yaşama geçirilmiştir. Yeni bakımevinin geçen yıl hizmete girmesini sağlamış ve bakımevinin en iyi hizmeti vermesi için Belediye ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. HAYTAP Federasyonu kurucu üyesi olup Haytap Federasyonu Güneydoğu ve  Doğu illerinin örgütlenmesini ve koordinasyonunu sorumlusudur.


sevgiekmekciler @ haytap.org


Ömer Atış - Veteriner Teknikeri

HAYTAP Yönetim Kurulu Üyesi

1974 yılında ​Ağrı Tutak' da ​ doğdu. ​. Büyüdüğü ve yaşadığı coğrafyada o kadar çok hayvan hakları ihlali ile karşılaştı ki​ toplumun en zayıf halkası ol​duğuna inandığı hayvanlara yardım edebilmek için ​ 1998 da Yüzüncü yıl üniversitesi MYO hayvan sağlığı bölümüden veteriner teknikeri ​olarak​ mezun oldu. ​. Bir süre öğretmenlik, ilaç mümessilliği gibi​​işler de çalışsa da mutluluğu hafta sonları gönüllü olarak gittiği bakımevinde buluyordu. İBB ‘nin verdiği bir gazete ilanı ​ ile ​Evsiz Hayvanları Koruma Derneğinin güzel insanlarıyla yolu kesişti ve tüm hayatı değişti.

2000-2006 yılları arasında hem profesyonel ve hem de aktivist olarak SHKD ileçalışmaya başladı

 

 

​A​nad​o​lunun bir çok yerinde​ saha çalışmalarının zorluklarına rağmen​​kısırlaştırma ​ ve rehabi​li​tasyon çalışmalarında bulundu​. ​ Halen Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinde aynı zamanda Bir Damla Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesi olarak bölgedeki tüm canlar için gece gündüz, hafta sonu demeden çalışmaya devam ediyor.


 

Güneş doğudan yükselir inancıyla hem sokak hayvanlarının sorununu çözmek hem de çocuklara sevgi ve şefkat aşılayabilmek için tüm gücüyle mücadeleye devam diyor. 6 Aralık 2014 tarihindeki federasyon seçimlerinde HAYTAP Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.


 

 

 


Vet Hekim Didem Sakar

HAYTAP Yönetim Kurulu Üyesi


1982 yılında Mersin’de doğdu. Çocukluk yıllarından itibaren içinden taşan hayvan sevgisiyle çevreden bulduğu kedi, köpek, kaplumbağa ve özellikle kurbağaları eve taşıdı. Beş yaşındayken aile arasında geçen bir şakalaşma sırasında bir aile büyüğünün “sen büyüyünce mutlaka veteriner hekim olmalısın” sözü hayatında dönüm noktası oldu. Kararını verdi ve bunun için çalıştı.

Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Cerrahi Yüksek Lisans programını tamamladı. Bu sürede Aydın Belediyesi Köpek Bakımevinde ve yaz aylarında da Alanya Belediyesi Köpek Bakımevinde gönüllü olarak çalıştı.

Aydın’da kaldığı yıllar içerisinde Şenay Tekinbaş ile birlikte Aydın Hayvanları Koruma Derneğini kurdu ve başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

2013 yılında Kaş ve Kalkan bölgesinde bulunan dernek gönüllüleriyle beraber bakımevinde ve sokaklarda yaşayan canların sağlık ve refahıyla ilgili çalışmalar yapıyor.

 

Ayrıca Orman İşletme Müdürlüğü ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürüterek yaban hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyonunda üzerine düşen görevleri yerine getiriyor.

 


Vet Hekim Duygu Akçelik
Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Sekreter

1984 yılında İzmirde doğdu. Çocukluğundan itibaren kendisini hayvanların peşinden koşmaktan alıkoyamadığını fark ettiği  Lise 1. Sınıfta Veteriner Hekim olmaya karar verdi ve Üniversite tercihlerinin hepsini Veteriner Fakültelerinden yana yaptı. 2001 yılında Kars/Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesine yerleşti. Çalışma hayatına atılması İzmirde oldu ve 3 sene boyunca aynı pet kliniğinde çalıştıktan sonra gözünü İstanbula dikti.

Mesleğe atıldığı günden bu yana meslek içi her türlü eğitime katılarak, başka illerde yapılan kısırlaştırma etkinliklerine gönüllü destek vererek hep daha ileriyi hedefledi. . İstanbulda Sokaktan aldığı biri özürlü,iki kedisi ile birlikte yaşamaktadır. Hayvanları severken onları yemememiz gerekliliğine inandığı için vejeteryendır. 2013 yılında Karaburun yarımadasında yaşayan tüm hayvanlara derman olabilmek adına Haytap üyesi olan Keçi Derneğini kurdu ve halen Dernek Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır.

Toplumun değişiminin okul sıralarında başladığına inandığı için Karaburundaki anasınıfı,ilk ,orta ve lisede hayvan hakları ve hayvanlarla iletişim başlıkları adı altında her sene düzenli olarak öğrenci ve öğretmenlere Haytap ve Keçi derneği gönüllüleri ile birlikte eğitim dersleri vermektedir.



Şule Baylan

 

HAYTAP Yönetim Kurulu Üyesi


1963 yılında Gölcük te doğdu. Elektrik teknikeri olarak yurt dışı  ve yurt içi rafineri projelerinde görev aldı.

Yüzyıllardır süren hayvan haklarının ihlallerine çözüm bulabilmek için mücadeleye başladı..

Ve bu mücadeliyi  yaşadıgı cografyada Haytap la birlikte gerçekleştirebilecegine  inandıgından ve günü kurtarmak yerine , sorunun temelini çözmek fikrine inandığından gücünü HAYTAP ile birleştirerek daha fazla hayvana yardım etme yönünde kullandı.

 


sulebaylan @ haytap.org


HAYTAP GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA GRUBU



YÖNETİM / MANAGEMENT :

Yönetim Kurulu Başkanı
Chairman of Board
Av. Ahmet Kemal Şenpolat
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Vice President of Board Of Director
Dr.Damla Şahin
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Vice President of Board Of Director
Sevgi Ekmekçiler
Kurumsal İlişkiler Bölümü
Department of  Corporate Communication
Ayşe Su Ediboğlu
Tuna Günay
Terkedilen Hayvanların Sahiplendirmesi

Nevcivan Güldaş

Sevgi Ekmekçiler

Zuhal  Arslan

Damla Şahin

Haytap Federasyon Valilik Kayıt No 34-152/017
Resmi Yazışmalar Esin Önder
Damla Şahin
Av.Ahmet Kemal Şenpolat
Şule Baylan

Migros Ürün Alımı İle İlgili Koordinasyon Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Doğu Anadolu Bölge Koordinatörleri
Eastern Zone Cooardinator

Vet Hek. Çağrı Birdal

Sevgi Ekmekçiler

Dr.Damla Şahin

Bilişim Danışmanı Gökmen Akyol
Ön Başvuruların Değerlendirmesi Ayten Tutkun
Facebook, Instagram ve Twitter Damla Şahin

Ahmet Kemal Şenpolat

Çiğdem Şeker


Tuna Günay


TASARIM ve PR  AJANSLARI
Design and Layout

TBWA

Sesli Harfler

Ece Savaş

Selçuk Arslan

Leo Brunett

 

HAYTAP Ofis
Office 


Alev Şengül

( Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )

F.Merve Gürbüzkol



Kurumsal Destek Veren Şirketler Lütfen buraya tıklayın
Basın İle İlişkiler
Press Communication
Şule Baylan
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir




ÖZEL UZMANLIK ALANLARI
Special Expertisers
Çocuklara Yönelik Tiyatro - Eğitim Sahnelemeleri


Moda Sahnesi

www.modasahnesi.com/

 

Hukuk Danışmanları
Lawyers
Av. Ahmet Kemal Şenpolat

Prof Dr Erdem Özdemir
Bilimsel Konularda Danışmanlar

Prof Dr Sevil Atasoy

Prof Dr Tamer Dodurka

Vet Hekim İsmet Çolakel 

 

Vahşi Hayat
The  Wild Life Consultancy
Prof Dr Nilüfer Aytuğ
Hayvanat Bahçesi Gerçeği
The reality of Zoos
Damla Şahin

Petshop Gerçeği
The Reality of Petshops


Esin Önder

Sirk    Gerçeği
The Reality of Circuses
Sevgi Ekmekçiler

Parlemento İle İlişkiler
Relations to the Parliament
Ahmet Kemal Şenpolat
Pelin Sayılgan
Federasyon İktisadi İşletme
Federation Economic Enterprise

Alev Şengül

Nurhan Sağbaş

Muhasebe Accounting

Levent Güney
Televizyon ve Kısa Film Yayınları
www.haytap.tv
Haytap Temsilcisi ve Gönüllü Veteriner Hekimlerimiz

Lütfen buraya tıklayın

Onur Kurulu Üyeleri

Prof Dr Ateş Barut

Prof Dr Sevil Atasoy

Prof Dr Tamer Dodurka

Murat Atabarut
Otel rezervasyonlar www.sosrooms.com
Web üzerinden satış- HAYTAPSHOP

www.haytapshop.com

0850 840 29 14



 


Saha çalışmaları : Sahada çalışan arkadaşlarımızın sayısı çok olduğundan hepsini tek tek yazmak yerine temsilciler linkine bakmanızı rica ediyoruz. Hepsi ulusal çapta yapılan bu imecede kendi bölgesinde saha çalışmalarında bulunmaktadırlar.

Ayrıca isminin bu listede bir şekilde geçmesini istemeyen bir çok arkadaşımızın da HAYTAP ailesinin mutfağında çalışıp bizlere her türlü destek verdiğini de anımsatalım.


Yukarıda adı geçen tüm arkadaşlarımız federasyon bünyesi içinde gönüllü olarak çalışmakta olup , bu gruplarda profesyonel deneyimlerini paylaşıp bizlerle sürekli olarak kalıp çalışmak isteyenlerin bilgi @  haytap.org adresine eposta yollamalarını rica ederiz.


Hayvan hakları ile ilgili tüm sorularınız için öncelikle Sık Sorulan Sorular bölümü – Hukuk bölümü ve Don Kişot'un Köşesi adlı bölümlere özellikle göz gezdirmelerini  rica ediyoruz.


Ayrıca tüm ülke çapında bizlerle beraber çalışan o kadar çok veteriner hekimimiz var ki onların isimlerini de yazmasak olmaz.

Gönüllü olarak bizlerle çalışmak isteyen kurumlar ya da arkadaşlarımız projeleri ile birlikte haytap @ haytap.org adresine proje özeltleri ile her zaman başvurabilirler.

Haytap ile kurumsal bazda çalışan şirketleri ve hangi konuda nasıl Haytap'a destek verdiklerini görmek için lütfen buraya tıklayın



kalbimizin_kuyrugu_2011


 


Yönetim Kurulu Başkanı
Chairman of Board
Av. Ahmet Kemal Şenpolat
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Vice President of Board Of Director
Osman Sayhan
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Vice President of Board Of Director
Nesrin Çıtırık
Kurumsal İlişkiler Bölümü
Department of Corporate Communication
Şebnem Aslan
Didem Tan
Halkla İlişkiler
Public Relations
Nesrin Çıtırık
Genel Koordinatörler
General Directors
Filiz Akyol
Evren Türeci Sezgin
Ege Bölge Koordinatörü
Agean Zone Coordinatör
Funda Bayrı Ersoy
Ege’nin Karşı Kıyısı ( Yunanistan )
The Other Side of Agean ( Greece )
Lale Alatlı
Doğu Bölge Koordinatörü
Eastern Zone Cooardinator
Sevgi Ekmekçiler
HAYTAP Genç
HAYTAP Youth Group Leader
Esra Yıldız
WEB YAYIN
Web Tasarım ve Reklam
Web design and Advertising

Özgür Arcan
Web Editör
Web Editor
Ahmet Kemal Şenpolat
Filiz Akyol
Özgür Arcan
Kültür ve Sanat Editörü
Arts and Culture Editor
Ahmet Kemal Şenpolat
Tarih Editörü Ahmet Kemal Şenpolat
İngilizce Editörü
English Editor
Pınar Demir
Altuğ Gür
TASARIM
Design and Layout
Ece Savaş
Emel Var
Özgür Arcan
Selen Çalışkan
HAYTAP Evi
HAYTAP House
Filiz Akyol
Uluslararası İlişkiler
International Relations
Doç.Dr.Bilge Okay
Basın İle İlişkiler
Press Communication
Şebnem Aslan
Nur Şule Baylan
Ege Sakin Bitikli
ÖZEL UZMANLIK ALANLARI
Special Expertisers

Eğitim Çalışmaları
Doç.Dr.Bilge Okay
Vet.Hek.Murat Bekhan
Semra Onal
Hukuk
Lawyers
Av.Ahmet Kemal Şenpolat
Av.Özge Akım
Resmi Makamlarla Yazışma Grubu
Letters to Official Institituons
Berna Özüdoğru
Zeynep Tekin
Nesrin Çıtırık
Bedia Özhan
Suna Sezer
Tülay Erdurmaz
Sitare Şahin
Vahşi Hayat ve Kürk Gerçeği
The reality of Wild Life and Anti-fur Group
Aslı Gedik
Hayvanat Bahçesi Gerçeği
The reality of Zoos
Sitare Şahin
Petshop Gerçeği
The Reality of Petshops
Burcu Sevim
Duygu Aksu
Deney Gerçeği Aslı Gedik
Sirk Gerçeği
The Reality of Circuses
Öykü Yağcı
Sualtı Canlıları
Underwater Eco System
Ege Sakin Bitikli
Parlemento İle İlişkiler
Relations to the Parliament
Pelin Sayılgan
Federasyon İktisadi İşletme
Federation Economic Enterprise
Meltem Acet
Özgür Arcan
Muhasebe
Accounting
Murad Özad
 

opencart tema opencart temaları