BİZ KİMİZ?

Av. Ahmet Kemal ŞENPOLAT

Av. Ahmet Kemal ŞENPOLAT 

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre ABD ’de kalarak hukuk eğitimi aldı. 2005 yılında Bilgi Üniversitesinde Ekonomi Hukuku dalında master derecesini tamamladı . 2004 yılından itibaren Türkiye’deki hayvan hakları mücadelesi içinde kendini buldu ve çeşitili platformlarda , farklı kentlerde bireysel olarak çalışan hayvan hakları savunucularının ancak örgütlü ve bilimsel metodlarla çalışabilmeleri halinde çevre ve doğa ile ilgili başarı kaydedilebileceği, devlete olumlu yönde baskı kurabileceği ,  "Güçsüzlere yardım edebilmek için Güçlü sivil toplum örgütü ( STÖ) olmak zorunda olduğu"   fikri üzerine bu görüşü benimseyen arkadaşları ile beraber hareket ederek , Haytap Hayvan Hakları Federasyonunun  "güç birliği" çatısı haline gelmesine öncülük etti.

Yine , 2006 yılında derneklerden bağımsız olarak  Türkiye’de ilk defa hayvan haklarının  bir baro çatısı altında kurulmasını sağladı ve İstanbul Barosunda komisyonun ilk kurucu başkanı oldu.

Şenpolat , halen  doğru insanlarla ulusal örgütlenme , kurumsallaşma ve örgütlenme temelli olarak Haytap'ı güvendiği arkadaşları ile üretime devam ederek çok önemli bir aşamaya getirip markalaşmasına giden yolu da açmıştır.

Kendisinin hayvan hakları ile ilgili tüm yazıları web sitemizin  DON KİŞOT’un KÖŞESİ adlı kısımda yer almaktadır. Aynı zamanda Mef Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hayvan Hukuku Dersleri vermektedir. Türkiye’deki hayvan haklarını anlattığı , soru -yanıt şeklinde yazmış olduğu  111  Soruda Hayvan Hakları adlı kitabı bulunmaktadır

Takım arkadaşları ile birlikte gönüllü olarak yapmış olduğu tüm bu çalışmalar yüzlerce kişinin bilinçlenmesine , güç birliği sayesinde ise sayısız hayvanın kurtulmasına yardımcı olmaya devam ediyor