BİZ KİMİZ?

Vet.Hek. Fikriye MEVHİBE

1982 yılında Mersin’de doğdu. Çocukluk yıllarından itibaren içinden taşan hayvan sevgisiyle çevreden bulduğu kedi, köpek, kaplumbağa ve özellikle kurbağaları eve taşıdı. Beş yaşındayken aile arasında geçen bir şakalaşma sırasında bir aile büyüğünün “sen büyüyünce mutlaka veteriner hekim olmalısın” sözü hayatında dönüm noktası oldu.

Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Cerrahi Yüksek Lisans programını tamamladı. Bu sürede Aydın Belediyesi Köpek Bakımevinde ve yaz aylarında da Alanya Belediyesi Köpek Bakımevinde gönüllü olarak çalıştı.

Aydın’da kaldığı yıllar içerisinde Şeyma Tekinbaş ile birlikte Aydın Hayvanları Koruma Derneğini kurdu ve başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2013 yılında Kaş ve Kalkan bölgesinde bulunan dernek gönüllüleriyle beraber bakımevinde ve sokaklarda yaşayan canların sağlık ve refahıyla ilgili çalışmalar yapıyor. . Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Cerrahi Yüksek Lisans programını tamamladı. Bu sürede Aydın Belediyesi Köpek Bakımevinde ve yaz aylarında da Alanya Belediyesi Köpek Bakımevinde gönüllü olarak çalıştı.