FAZIL - KUMRU SAY ile Patilere Dokunan Eller - Haytap Ortak Projesi

Melodilerin ve atların gölgesi, koruyacak tüm sahipsiz hayvanları…

Sokakta yaşam savaşı veren, belki de görmezden geldiğimiz, belki de sadece bakıp geçtiğimiz canlar onlar aslında. Kimimizin evladı, kimimizin yoldaşı olurlar. Tek istekleri ise en çok da sevgi ve merhamettir.

Sokaktaki sahipsiz hayvanlar için bu sefer melodiler, fotoğraflar ve çizimler bir araya geldi. Dünyaca ünlü bir piyanist ve besteci olan Fazıl Say, piyano tuşlarına bu sefer patiler için dokundu.

9 Haziran günü Maslak Karbon Gallery’de başlayan ve 30 Temmuz 2016 tarihine kadar sürecek olan sergi ile sokaktaki canlarımıza bir umut ışığı daha doğdu.

Fazıl Say’ın amatör çekimleri ve binicilik sporuyla ilgilenen hayvansever kızı Kumru Say’ın orijinal at konulu çizimleri “Renkli Hayat” adlı sergide diğer hayvanseverlerle bir araya geldi. Sergide elde edilen tüm gelir, sokaktaki sahipsiz canlarımıza bağışlandı. Onların ihtiyaçlarını karşılamak ve bir umut ışığı yaratmak için HAYTAP ve Say ailesi el ele vererek, müthiş bir işe imza attı.

Sergide, ufak bir konuşma yapan Fazıl Say; sokaktaki hayvanların çok zor durumda olduklarına değinerek, onlara yardım ediyor olmanın mutluluğunu paylaştıklarını dile getirdi.

Sergiye ayrıca Can Dündar ve eşi Dilek Dündar, Nebil Özgentürk, Ayşenur Yazıcı, İVHO Yönetim Kurulu, Ataşehir, Beşiktaş ve Sarıyer Belediye Başkanlıkları, İzmir Karşıyaka Belediyesi,  Ajans Press ve diğer basın kuruluşları da katıldı.

Yoğun bir ilgiyle karşılanan sergi de ciddi oranda bağış gerçekleşmeye halen devam ediyor. Fazıl Say'ın imzalı fotoğrafları bağışçılarla buluşmaya devam ediyor.

Elde edilen gelirin sokaktaki sahipsiz canlar için bir burs olacağını belirten HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı ve Hukuk Danışmanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat, Fazıl Say’a, kızı Kumru Say’a ve sergiye katılanlara teşekkürlerini iletti.

Sahipsiz patilere uzanan eller ile gelecek, bu gibi duyarlı sanatçılarımızla , Kumru Say gibi genç yaşta desteğini sahipsiz hayvanlara adayan gençlerimizle çok daha güzel olacak.