DEVLET KURUMLARI VE HAYTAP

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nden Kampanyaya Büyük Destek !

Tepebaşı Belediyesi hayvanlarla ilgili yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Tepebaşı Belediyesi tarafından hazırlanan ve şehrin hemen her köşesine yerleştirilen billboardlar yardımıyla sokak hayvanlarına gösterilen duyarlılık dikkatleri çekti. Susuyorlar, Söyleyemiyorlar !
TEPEBAŞI’NDAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK UYGULAMA !“Kapımızın önünde lütfen bir kap su bulunduralım” mesajını veren ışıklı billboardlarla, sokakta yaşayan ve özellikle sıcak yaz günlerinde içecek su bulamayan hayvanlar olduğu hatırlatılıyor. Yapılan afiş çalışması ile tüm vatandaşlar, seslerini duyuramayan ve su bekleyen hayvanlar için duyarlı olmaya ve ev ile işyerlerinin önlerine su kapları koymaya çağırılıyor.

Yapılan çalışmanın çok yerinde olduğunu ifade eden hayvan severler Tepebaşı Belediyesi tarafından Türkiye’de bu çapta ve sayıda bilboard uygulamasıyla bir ilk olan kampanyanın diğer belediyelere de örnek olmasını istediler. Vatandaşlar ayrıca, her canlının yaşama hakkı olduğunu, bu hakkın sadece bireysel olarak değil yerel yönetimlerce de desteklenmesinin kurumlara olan güvenin artması için gerekli olduğununu vurguladılar.Belediyenin uyarladığı bilboardlar  Neo Alışveriş Merkezi, Anemon Otel çevresi, Çevre yolu,  Espark Alışveriş Merkezi,  Anadolu Üniversitesi çevresi başta olmak üzere şehrin merkezindeki 70 ayrı ışıklı bilboarda yer almakta.  Tepebaşı Belediyesi aynı zamanda kampanyanın  çeşitli yerlere asılmak üzere afiş çalışmalarını da gerçekleştirdi. HAYTAP Eskişehir Odunpazarı Temsilcisi Ayten Tutkun, sokak hayvanları için Türkiye genelinde başlatılan ‘Bir kap su’ kampanyasının Eskişehir’de de Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirildiğini söyledi. Tutkun, “Yaz sıcağında sokak hayvanlarının suya ihtiyaçları var. Onların susuz kalmaması için herkesi evlerinin önüne içerisinde su olan bir kap bırakmaya çağıyoruz” dedi. Türkiye’de sokak hayvanlarının olumsuz koşullarda yaşamlarını sürdürdüklerini belirten Ayten Tutkun, şöyle konuştu:“Sokaklarımızda yaşamaya çalışan kedi, köpek, kuşlar yok farz edilmekte adeta onların bir robot gibi yemek, su ihtiyacının olmadığı düşünülmektedir. Kuşların dahi beslenmesinin yasaklandığı parklarımız var. İnsanlığın binlerce yıl önce evcilleştirdiği hayvanlara bugün eskisi gibi ihtiyaç duymaması, sofradan artan yemeği ve bir kap suyu onlara çok görmemiz yüzünden sokak hayvanlarının acılar içinde kıvranarak ölmesi insanlık ayıbıdır. Sokak hayvanları sorunun yaratan insanoğludur. Bunun çözümünü de insani, ahlaki, vicdani ve kanuni olarak insanoğlu üretmelidir.

”Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Sn. Ahmet ATAÇ  ve ekibi başta olmak üzere Tepebaşı Belediyesi’ni duyarlı çalışmaları için kutluyor ve  teşekkür ediyoruz....


Tepebaşı Belediyesi’nin uyguladığı bu kampanya basında da yer aldı. Hürriyet Haber için tıklayınız.

Bu afişleri kendi bölgenizde bastırmak istiyorsanız lütfen bu yazının üstüne  tıklayıp indirin. En geniş şekilde bu kampanyaların yayılmasına siz de katkıda bulunun.


  • Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nden Kampanyaya Büyük Destek !