BAŞARI ÖYKÜLERİMİZ

Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?

Etkinlikler - Kampanyalar

HAYTAP 2013 Takvimi Sayesinde Yapılan Yardımlar

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar için tıklayınız..

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar için Tıklayınız..

Detaylı Bilgi ve Fotoğraf İçin Tıklayınız..

Detaylı Bilgi ve Fotoğraf İçin Tıklayınız..

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraf İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız..

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraf İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Blgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...

Detay Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız...


HAYTAP 2012 Takvimi Sayesinde Yapılan Yardımlar İçin Tıklayınız...

 

Koza Yönetim ve Haytap'ın Düzenlediği  2014 Takvimleri İçin ''Sokak Köpekleri ve Kediler'' Yarışması

Yarışmada dereceye giren eserlerle hazırlanan, 2014 Duvar ve Masa Takvimi Ekim ayından itibaren, D&R Mağazaları, Remzi Kitapevi, İnkılap Kitapevi, Nezih Kitapevi, Pandora vb. çok sayıda seçkin mağaza ve kitapevlerinde satışa sunuldu.

“Sokak Köpekleri ve Çocuk” Takvimin tüm geliri yine Sokak Hayvanları için Haytap, Hayvan Hakları Federasyonu tarafından geliştirilecek projelerde kullanılacaktır. Fotoğraf yarışmamıza katılan tüm fotoğraf sanatçılarına, seçici kurul üyelerine, takvim satışına destek veren kitapevlerine, takvim kapak sponsorumuz Pedigree’ye ve tüm hayvanseverlere bir kez daha çok teşekkür ederiz.

Koza Yönetim & HAYTAP 2014 Takvim Fotoğrafları İstinye Park'ta Sergilendi - Şafak Pavey de Oradaydı

Koza Yönetim & HAYTAP, Hayvan Hakları Federasyonu tarafından düzenlenen, 2014 “Sokak Köpekleri ve Kedileri” Fotoğraf Yarışma'da ödül alan fotoğraflar geçtiğimiz ay, Milletvekili Sayın Şafak Pavey'in katılımı ile  İstinye Park AVM de sergilendi.

 

Filli Boya İle Renkli Projemizin İlk Boyanan Bakımevi Bitlis

Filli Boya & HAYTAP işbirliği içerisinde gerçekleştirilen proje kapsamında başladık bakımevini boyamaya. ''Filli Boya'' ya bakımevimize sağladığı renk için şükranlarımızı sunuyoruz.

Haber Detay Bilgisi İçin Tıklayınız...

HAYTAP Tüyap 32. Kitap Fuarında Kürk Gerçeği Bildirisi Dağıttı.

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu olarak sekizinci defa katıldığımız  32. Istanbul Tüyap Kitap fuarında. Ziyaretçilere hayvan hakları konusunda bilgi veriyoruz.

Bu yıl yoğun olarak ele aldığımız konu 'Kürk Gerçeği '. Fuarda dağıtmak üzere 2000 adet 'Kürke Hayır ' afişi bastırdık. Yoğun ilgi gören standımıza okullar, hayvanseverler ve tesadüfen afişlerimizi geçerken uğrayan bir çok kişi gördü.

Haytap gönüllülerimiz standımızda bu afişleri dağıtıyor ve insanlara kürk gerçeğini anlatıp bilinçlendirildi.

Üzerimize Vazife Olmayan İşlere Kalkıştık - Genç Haytap

Genç HAYTAP Projesi Finaline DİDİM BELEDİYESİ ev sahipliği yaptı.

4 Ekim Dünya hayvan koruma günü etkinlikleri kapsamında DİDİM BELEDİYESİ ev sahipliğinde Didim deki çocuklara ve hayvanseverlere projemizi sergiledik.

Trabzon'da 4 Ekim'de Goller Can Dostlarımız İçindi.

Haytap Gönüllüsü derneklerinden Trahayko bu 4 Ekim'de de boş durmadı. Okul çocuklarına Trabzonspor sponsorluğunda hazırlanan HAYTAP defterleri dağıttılar. Duraklar Trabzon hayvanları koruma derneği afişleriyle süslendi.

Okullarda eğitime gidildi, kermes düzenlendi. Fotoğraflar Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan. Trahayko, Trabzonspor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticilerine sonsuz teşekkürler.

4 Ekim Bartın'dan Yükselen Işıklar

Geleceğin Doktor, Mühendis, Hukukçu, Eğitimci ve Toplum gönüllülerine 4 Ekim Dünya hayvan koruma günü etkinlikleri kapsamında şeker tadında eğitim konferansı verildi.

Genç HAYTAP Türkiye Genel Koordinatörlüğü, Bartın hayvanları koruma ve yaşatma derneği, Orman ve su işleri işlev şube müdürlüğü iş birliği ile Özel Gülpembe okullarının ev sahipliğinde Eğitim semineri verildi.

3.4.5. sınıf öğrencilerine yönelik ''Çocuk ve hayvan, Terkedilmek tüm canlılara aynı acıyı verir, Empati, Bir kulübe, Yaşatmak, Dünyada hayvanlar, Atatürkün köpeği, Sahipsiz sokak hayvanlarına nasıl yardım edebiliriz ?, Sokak çocuklar, Dünyanın en akıllı köpekleri'' konularına değinerek eğitim semineri verildi.

 
Haytap Üyesi CAHİDE Derneği Baryamda Bakımevindeydi

Haytap - üye derneklerimizden CAHİDE dernenğinin üyeleri  bayramda dostlarımızın yanında oldular. Bayram boyunca gıda takviyesinde bulundular ve can dostlarımızı her zamanki gibi yalnız bırakmadılar. Bu bayram, Gaziantep bakımevindeki dostlarımızın felaketi olmadı.

Haytap Ekibi, Diyarbakır Bakımevinde Bayram Ziyaretinde.

Bu insanlar SEVGİ nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kurduğu Cennette dilsiz hayvan dostlarımız için bir nebze can suyu olmaya çalışan bir takım gönüllü kişiler. Aralarında 10 küsür yaşında olanda var 40 küsür yaşında olanda.

Onlar can dostlarının bulunduğu bakım evine geldiklerinde hem kendileri bayramın tadını alıyor hemde barınaktaki can dostlarına bayram tadı yaşatıyor. Onların en büyük bayramı köpek kulübelerini ve bölümlerini temizleyerek onların yemek yediklerini gördükleri zamandır.

Haytap Ekibi, Silivri RM Bayram Ziyareti

Haytap Silivri ekibi olarak Aylin KORKMAZ , Kaan KORKMAZ ve Dilek ÇELİK, Silivri Haber Ajansından gazeteci arkadaşımız Uğur’ u da alarak rehabilitasyon merkezimizi ziyarete gittik.

Bizlerin oraya vardığı sırada nöbetçi görevli arkadaş yemek dağıtımı yapılmaktaydı. Hayvancıklarımıza kuru mama veriliyordu. Nöbetçi veteriner hekim Oktay CAN bizleri karşıladı. Hayvanlarımızın bulunduğu kafesler tertemiz, su kapları dolu mama dağıtımı yapılmaktaydı. Ziyaretimiz sırasında depoda kuru mama ve yemek stoğunun bulunduğunu gördük. Akşam yemeği olarak da etli pilav verileceğini öğrendik.

Sakarya Bakımevinde Bayram Ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bayram öncesi yaptığı açıklamada belirttiği gibi, bayram boyunca bakımevinde görevli bulunduruyor, hayvan hakları savunucularının ziyaret etmesini sağlıyor.Temsilcimiz Berent Aydıner, Toprak Selçuk Gümüş ve konuklar bakımevindeydiler. Nöbetçi personelle bayramlaştılar, su ve beslenme çalışmalarına yardım ettiler. Sakarya Büyükşehir Belediyesine, Veteriner İşleri Müdürüne ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.

 
Haytap Gönüllüsü Müzisyenler ''Özgürlük'' Diyerek Sahne Aldılar

Sahneye üzerinde  Yunus Parkları Kapatılsın ; Havuzlardan Okyanuslara Yunuslara özgürlük  yazılı tshirtlerle çıkan müzisyenler Can ve Cüneyt ' her canlının en temel hakkı özgür olmaktır ' diyerek ' hey özgürlük '  isimli şarkıyı söylediler.

Çorlu Bakımevi ''Canlar Nakil Aracı'' na Bayram Giysisi

Çorlu belediyesi, hayvan hakları koruma platformu ve Haytap temsilciliğinin işbirliği ile nakil aracı rengarenk giydirildi...Platform başkanı Havva Yılmaz'ın açıklamasına göre Kaptan Demir Çelik işletmesi de sponsor olarak katkıda bulundu.

HAYTAP GÖRSELLERİ - KAMPANYA AFİŞLERİ

Marmara Ereğlisi Belediyesinden 10 Adet Su Odağı

Uzun süredir iyi niyetli bir diyalog ve çalışma birliği içinde olduğumuz Marmara Ereğlisi belediyesinden kentin çeşitli alanlarına canlar için 10 adet su odağı yaptırıldı.''AŞILA,KISIRLAŞTIR,YAŞAT'' kampanyamızdan sonra, yine o canlar için büyük önem arz eden yeme ve içme problemlerini ortadan kaldıracak proje ve çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

İzmir Caddelerine Çok Yakışan Haytap Kampanya Görselleri
 
Haytap, Mersin'de Denetimli Serbestlik Yükümlülerine Hayvan Hakları Konusunda Konferans Verdi.

''Denetimli Serbestlik Yükümlüsü'' Yaklaşık 200 Kişi Mersin Adliyesi İnfaz Savcısı Sn.Salim ÇEVİK Beyin Talim,Denetimli Serbestlik Müdürü Sn.Ali GÜÇTEKİN Beyin Koordine Ve Sn.Ali DİRİM Beyin Organizesi İle HAYTAP'ın ''Hayvan Hakları Konferansı'' nda Hazır Bulundular.

Savcılık Tarafından HAYTAP'a Yapılan Talep İle Mersin Adliyesi Konferans Salonunda Gerçekleştirilen Konferansta Sunumu Bizzat Haytap Başkan Yardımcısı Sn.Nesrin ÇITIRIK Hanımefendi Yaptılar..

Ulusal Gençlik Parlamentosu'nun IX. Genel Kurulu'na Genç HAYTAP da Katıldı!

Türkiye'nin farklı illerinden gelen üniversite kulübü , gençlik meclisi ve sivil toplum kurumu bünyesinde çalışma gösteren gençlerin Ankara'da bululması ile gerçekleşen Ulusal Gençlik Parlamentosu'na Genç HAYTAP da dahil oldu.

Bünyesinde Kızılay Gençlik Kolları, TEMA Vakfı Gençlik Kolları Genç TEMA, Habitat vb. sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Türkiye'nin birçok üniversinde çalışma gösteren öğrenci kulüpleri de Ulusal Gençlik Parlamentosu çatısı altında fikirlerini sunuyor, gelecek için yapmak istediklerini hep birlikte seslendiriyor.

Genç Haytap ''Sahneden Uzanan Sevgi Patileri'' Projesi İzmir'de Sahne Aldı.

Genç HAYTAP ''Sahneden Uzanan Sevgi Patileri'' projesi Bartından sevgi köprüsü kurarak İzmire uzandı.

16 oyuncu, 1 reji, 2 teknik eleman, 1 sunucu olmak üzere toplam 20 kişilik bir ekiple Bartından kiralanan araçla İzmir Dikili ye doğru bir yol alındı.

ŞİDDETE KARŞI SEVGİ konulu proje YENİ ASIR TV ye konuk oldu.

10 Mayıs 2013 tarihinde İZMİR YENİ ASIR TV de Esin SAYIN ile KENTİN SESİ programına konuk olan Genç HAYTAP Genel Koordinatörü Fırat ÖZGÜL, Proje sözcüsü Gizem GÜRSON, HAYTAP Akdeniz bölge koordinatörü Semih İĞDİGÜL, DİHAYKO bşk.yrd. Serpil DERELİ 12 Mayıs 2013 tarihinde DİHAYKO ve DİKİLİ BELEDİYESİ ev sahipliğinde Bartından Dikiliye misafir ettiğimiz 20 kişilik genç haytap ekibinin  sergileyeceği ''Sahneden Uzanan Sevgi Patileri'' projesinin bilgisi verildi.

20 Kişilik Genç yürek içlerindeki merhameti sahneleriyle izleyicilere aktarmaya çalıştı.

Haytap'tan Türk Kızılayına Destek

Hayvan Hakları Federasyonu Samsun Temsilciliği üyeleri kan bağışında bulundu.

HAYTAP'ın Samsunda gerçekleştirdiği temsilciler toplantısında aynı zamanda Samsun Halkının da davetli olduğu bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Türk-İş Eğitim Merkezinde gerçekleşen temsilciler toplantısında hayvan dostları toplumda farkındalık oluşturacak ve tüm Türkiye'ye örnek olacak bir projeye imza atmanın bilinci ile kan bağışı yaptılar ve bundan sonra Türk Kızılayı'nın yanında olacaklarını ifade ettiler.

Parklarda Kedi Evleri, Caddelerde Haytap Afişleri - Teşekkürler Osmaniye Belediyesi.

Bir süredir Osmaniye'de yaptığımız çalışmalar güzel neticeler vermeye başladı. Parklara kedi evleri yerleştirildi. Bir adet ahşap kedi evi de bakımevine yerleştirildi. Bunun yanında bilboardlar, Haytap'ın afişleri ile giydirildi.

Afişler ise petrollere, camilere, kuran kurslarına, muhtarlılkara asılıp bilgilendirme çalışması yapıldı. Osmaniye yeniden umudun adı olma yolunda hızla ilerliyor.

Gaziantep Taksilerinde ''Bir Kap Su Bir Kap Yemek''

Haytap üye derneklerinden Gaziantep, Canlı Hayatını İyileştirme Derneği'nin (CAHİDE) örnek çalışmalarından biri daha, Haytap'ın ''Bir Kap Su Bir Kap Yemek'' sloganlı sticker'ları Gazinatep'te taksilerde mesajlarını tüm topluma vermeye devam ediyor.

Taksici dostlarımıza, sonsuz teşekkürlerimizle..

gaziantep_taksi2

gaziantep_taksi4

gaziantep_taksi3

.

Onun Arabası Var! Güzel Mi Güzel - Tatvan Belediyesi

Tüm imkansızlıklara rağmen yoktan var edip sokak hayvanlarının var olma hakkına saygı gösteren Tatvan Belediye Başkanlığı'na ve HAYTAP Bitlis Temsilcisi Damla Doğan Şahin'e sonsuz minnet ve teşekkürlerimizle..

 

Haytap, Bartın'da Çilek Festivalinde

Bartın hayvanları koruma ve yaşatma derneği başkanı Nevaz KÜÇÜKEKŞİ Bartında ve Türkiye deki hayvan haklarını ve yaşam hakkı kutsallığının bilincini arttırmak ve HAYTAP & Koza yönetim ve Belediye ile yapılacak olan kedi evleri projelerinin tanıtımları için Yalı Sevgi Parkında stant açtı.

Stantta HAYTAP federasyon çalışmaları ve hayvan sevgisi defterlerinin dağıtımı ile ilgili program sonrasında Bartın Belediyesi Sahipsiz hayvan bakım evinden getirilen yavru köpekler halkla tanıştırılıp sahiplendirilmesi gerçekleştirildi.

Ergani Belediyesi Yaşattıkça Biz Alkışlayacağız.

Çalışmalarımıza daha öncede büyük destekler veren Ergani Belediyesi Başkanı Fesih YALÇIN Genç HAYTAP ''Yaşatalım''adlı projesini hayata geçirmeden önce sürpriz bir çalışmayla geceyi aydınlattı.

Yaşamın bir bütün olduğunu savunan sn.KAYMAZ, HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonunun görsel kampanyalarına devamlı destek verdiklerini dile getirdi.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ''Beslenme Odağı'' projesine destek vererek Ergani'de 5 Adet Beslenme Odağı yaptırmış ve aktif olarak hayvanların beslemesini sağlamıştır.

Bir Kulübe Bir Can Kampanyası

Hayvanseverler kulübe yaptırıp, hayvanları soğuktan koruyabilecek.

Bir Kulübe Bir Can kampanyasına katılarak, bir anne köpeğe yavrularını güven içinde büyütecek bir yuva, barınaklardaki mağdur ve mazlum köpeklere ve sokaklardaki evsiz hayvanlara başlarını sokacak bir sığınak sağlanabileceğini belirtti.

“Size bir telefon uzaklığındayız. Bizi arayın. Bitlis’ten Adana’ya, Muş’tan Edirne’ye kadar, ihtiyaç olan yerlerin tamamında sizinle paylaşalım. Kulübe desteğiniz için nereyi tercih ederseniz, sizi direkt olarak oradaki gönüllüyle ve kulübe yapacak marangozla irtibata geçiriyoruz. Kulübe yapılıyor, teslim ediliyor, fotoğrafları sizinle ve toplumla paylaşılıyor. Bu kampanyayı HAYTAP ekibimizle birlikte bizzat takip ediyoruz.

"Hayvanların Yaşam Hakkını Korumayan Adaylara OY YOK" - Aday Adayları İçin Örnek Taahhütname

Partilerin "Belediye Başkan Aday ADAYLARI" çalışmalarına yoğun biçimde başladılar. Şu anda Türkiye de binlerce Aday Adayı, toplumun kesimlerine ulaşmak, iletişim kurmak ve kendini anlatmak için büyük bir çaba içinde.  Bu bizim için büyük bir fırsat.  Lütfen bütün bu "Aday Adaylarına" tek tek ulaşalım, onları ziyaret edelim, toplantılarına hiç bir şekilde PARTİ ayırımı yapmadan katılalım. Kendilerine HAYVAN HAKLARINDA ki tutumlarını soralım.

Bu kişiler ADAY olamasalar bile belediyelerde veya partilerinde KARAR ALMA konumlarına mutlaka getirileceklerdir. Sloganımız geçmiş seçimlerde olduğu gibi:


"Hayvanların YAŞAM HAKKINI tanımayan SİYASİLERE OY YOK!!" olacak.

 

"İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ" Olmasın

Bayram tatilinde bakım merkezinde görevli personel ve yemek durumuna ilişkin bilgi talebimizi ilgili Valiliklere başvuru yaparak ilettik. bayram tatilinde bu insanlık ve İslam dışı felaketin belediye barınağında olmaması için, Valilik bünyesinde ilgili tüm kurumlarla toplantı yapılarak alınacak tedbirlerin belirlenmesini, belediyelerin yazılı olarak ikaz edilmesini, Ayrıca Orman Su İşleri Müdürlüklerince ve kaymakamlıklarca görevlendirilecek "Hayvan Hakları Denetim Elemanlarınca" bayram boyunca bakım evlerinde denetim yapılmasını talepettik.

Basın Bildirisi: Canlar İmdat Diyor! Su Her Canlı İçin Yaşamdır

Susuzluktan ölen hayvan sayısıi düşündüğümüzden çok daha fazla..

Onlar, yani CAN DOSTLARIMIZ,

Ya "BELEDİYE BAKIMEVİI" denen esir kamplarında tel kafesler arkasında hapis,
Ya da "BETON, ASFALT ve DEMİRE" teslim olmuş sehirlerde, "Bir YUDUM SU" bulamadıkları için, Sıcaktan kavrularak acı içinde "ÖLÜME" teslim oluyorlar...!!

Lütfen,  BELEDİYE BAKIMEVLERİNİ ziyaret edip SU KONTROLU yapalım.
Sokaktaki dostlarımız için de,

Kapımızın önüne BİR KAP SU bulunduralım.

Beni Terk Etme Kampanyası

Bir yaz sendromu olarak, sezon başında hevesle alınıp yaz sonunda  acımasızca şehirlerdeki issız sokaklarının vahşi koşullarına terk edilen hayvanların yaşadıkları dram ve beraberinde gerçekleşen kontrolsüz üremeye karşı dikkat çekmek üzere her yıl olduğu gibi Beni Terk Etme kampanyamıza devam ettik.Terkedilmek Tüm Canlılara Aynı Acıyı Verir - Kısa Filmimiz

İlk kampanya filmimizin müziğini  dostumuz Yeni Türkü  ve Zuhal Olcay besteleri ile tanıdığınız  sayın Selim Atakan üstlendi.Alp Aygün - Ayşe Özkök - Berrak ve Dost ise bu duygusal yapımda rol aldı.

Kısa filmimizi gerek web siteleriniz üzerinden kullanmak gerekse ilgili basın kuruluşlarında yayınlatmak için HAYTAP ' tan izin almanıza gerek yok. HAYTAP üyesi olsun olmasın tüm ilgili kişiler okullarda , yerel televizyonlarda , derneklerinde , otobüs ve tren terminallerde , büyük alışveriş merkezlerinde , sinemalarda ,  verecekleri her türlü konferanslarında  kullanabilirler , çoğaltabilirler

Filmi izlemek için lütfen buraya tıklayın

Haytap Bursa'da Canlara Can Katıyor - İftardan Artanlar

Bütün kapıları aşındırdık. Hiç değilse Ramazanda artan yemek ve gıdaları canlarımızla paylaşalım diye uzun uzun konuşmalar yaptık. Hepsi sağolsun yardımcı oldu. Bursa Gıda Toptancılar Sitesi esnafına sonsuz teşekkürler. Kuzucuklarımızın uzun süre karnı doyacak...Elleriniz dert görmesin güzel kardeşlerimiz...

Onlar Yemek Artıklarınıza da Muhtaçlar

Görselin Basıma Hazır Formatını İndirmek İçin Tıklayınız

Sivas Ellerinde, Kul Olayım Sevgi Yazan Ellere - İftardan Artanlar

Hayvan Hakları Hareketi Anadolu'dan ışıklar saçmaya devam ediyor.

"Tabağınızda ki Artık bir CAN Doyursun" etkiniliği çerçevesinde İFTAR ÇADIRLARINDAN sokakta ki canlara yemek  toplamaya ve  TOPLUMA MESAJLAR vermeye devam ediyor.

sivas_iftar3

Haytap Çankırı Gönüllüleri İftardan Artanlar Sokak Hayvanlarına

Çankırı Gönüllüleri Murat, Dilek ve Mehmet UZUN ve Ali Emre Göktürk olarak tabaklarda arta kalan  yemekleri topladılar. Çankırı Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Şaban Bey ile acilen araç temin etti ve yemekleri sıcağı sıcağına bakımevini açtırıp ekiplerle beraber yavru köpekler toplanan yemeklerle doyuruldu.

cankiri_iftar4

İzmir'de 200 Durak ve 95 Bilboard'da ''Bir Kap Su'' Çağrısı

IBSB'de son derece duyarlı genel sekreter Sn.Pervin Şenel'i , Haytap temsilcimiz Ender Adadan ile gittiğimiz,

Sıcak yaz günlerinde Asfalt ve betona teslim olmuş şehirlerde  SU BULAMAYAN, ağzı dili olmayan çaresiz, mağdur ve muhtaç hayvanlar için talepte bulunduğumuz afis,bilboard çalışmaları nihayet, İzmir'de 200 durak ve Blaboardlarda yer aldı.

Gebze Belediyesi Kırsal Alanlara Suluklar Koymaya Devam Ediyor

Gebze Belediyesi  kırsal alanlara betondan yapılmış sulaklar koymaya devam ediyor.

Bugüne kadar tedarik edilen 20 nin üstünde sulak belediyenin kendisi tarafından suyu yenilerek kırsal alanlardaki sahipsiz hayvanların hizmetine sunulmuştur.

Trabzon Otobüs Duraklarında ''Bir Kap Su Afişleri''

 
 

Haytap Afişleri Eskişehir Osmangazi Üniversitesin'de

Haytap Kampaya afişimiz ''Onlar İçin Bir Kap Su Bir Kap Yemek'' afişimiz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilbordlarında.

eskisehir_unv_bilboard1 eskisehir_unv_bilboard3

Bitlis Bakımevindeki Canlar Kulübelerine Kavuştular

Bitlis'te "Bir Kulube Bir Can" dan gelen Kulubelerimizde ki CANLARIMIZ...Bir Klube Bir Can kampanyasina destek veren tüm dostlara teşekkür ederiz.

bitlis_kulube_yardimi_2013_2

Bir Kulübe Bir Can Kampanyası Kulubeler Yeniçiftlik'de

BİR KULÜBE BİR CAN kampanyası çerçevesinde sağlanan 2 adet KULUBE, HAYTAP Arabası ile Yeniçiflik

Belediyesi Bakımevine teslim edildi

bir_kulube_bir_can_yeniciftlik_1

bir_kulube_bir_can_yeniciftlik_3

Bir Kulübe Bir Can Kampanyasında Kulübeler Keşan'da

Değerli gönüllü Suzan Noras tarafından BİR KULÜBE BIR CAN kampanyası cercevesinde sağlanan KULÜBE, Keşan'da temsilcimiz Tülay Kahveci tarafından, bakımevinde yaşayamayacak, yavrulu ve mağdur hayvanlara bakan "aileye" teslim edildi.

kesan_bir_kulube_bir_can_2

Genç HAYTAP- Genç Bank- TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Atölye Çalışması

TOG Toplum Gönüllüleri  Vakfı projesi olan Genç Bank projesi Atölye çalışması İstanbul'da gerçekleştirildi.

Genç HAYTAP Genel Koordinatörlüğü ve HAYTAP mensubu olarak Topluma hizmette sınır tanımayan, gençleri geleceğe hazırlayan, etkin ve süreklilik prensibine dayanarak akranlarıyla ışığa doğru yürümek için yürüteç görevini üstlenen Genç Bank Atölye çalışmasına katıldık.

Afyon Caddelerine Çok Yakışan Haytap Afişleri

Haytap gönüllümüz Doç. Dr. Berfu İlter'in özverili çalışmaları neticesinde Afyon caddeleri ve otobüs durakları  HAYTAP'ın topluma yönelik mesajlar içeren klasikleşmiş  afişleri ile donatıldı. .Teşekkürler Afyon belediyesi, Afyonlu hayvan hakkı savunucuları.

Tatvan Belediyesi Kedi Evi

İstanbul Fetih IMKB İlköğretim okulunda Teknoloji Tasarım ve Resim öğretmeni Aysel Kocabey tarafından öğrencilerine yaptırtılan kedi kulubeleri yerleştirildi Tatvan Belediyesine tüm imkansızlıklarına rağmen hayvanlara olan hassasiyeti için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gemlik'de Kedi ve Kuş Evleri

Gemlikli Hayvan Severler ve HAYTAP Yöneticileri ile birlikte Endüstri Meslek Lisesinde yaptırılan Kedi ve Kuş Evler iHayvan Hakları Koruma Haftası kapsamında belirlenen yerlere konuldu.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, gereksinim olması halinde Kedi ve Kuş Evleri sayısını artırabilecekleri sözünü verdi.

Haytap Yalova Gurubu Bakımevi Sorunları İçin Toplandı.

Yalova'nın adının böylesine kötü yönetilen, işlevsiz bir bakımeviyle ve kaybedilen hayvanlarla anılmasını istemiyoruz. Haytap temsilcimizin katılımıyla Yalova'da yapılan toplantıya temsilci ve gönüllü arkadaşlarımız Tuğba Er, Arif Ekim, Emine Aslan, Cemal Yaşar, Zerrin Bölen, Seval Yavuz, Yıldıray Unus, Mansur Yavuz, Ayşe Kalınbacak, Songül Atlı, Ömer Arslan ve konuklar katıldılar. Yalovalı arkadaşlarımızın bakımevi yönetimi ve bakımevinde belediye yetkilisi veteriner müdürü hakkında uzun zamandır dile getirdikleri şikayetler tek tek ele alındı.

National Geographic - Haytap İşbirliği İle Bitlis Bakımevine Destek

National Geographic Ekibi,

Verdiğiniz destek ile çok ihtiyacımız olan tatoo makinesi ve kısırlaştırmada kullanılmak üzere ilaçları aldık. Belki de hiç bir zaman elinizin değmeyeceği gözünüzün görmeyeceği Bitlis canları için verdiğiniz emek ve destek için sonsuz teşekkürler.

bitlis_tatoo_cihaz_1

bitlis_tatoo_cihaz_2

HAYTAP Başarısı; ''Sahneden Uzanan Sevgi Patileri''

Genç HAYTAP ve Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği ile ortak yürütülen ‘’Sahneden Uzanan Sevgi Patileri" projesine ilgi büyük oldu.

Sunumlar, Tiyatro gösterileri ve animasyonlarla hayvan haklarının önemi vurgulandı ve ‘’ŞİDDETE KARŞI SEVGİ TOHUMLARI EKİLDİ’’.

Barınaktan köpek sahiplenmenin önemi, Barınak gerçekleri, Kürk gerçeği, Petshop gerçeği, Terkedilmek tüm canlılara aynı acıyı vermesi, Kadına şiddet ve yerel yönetimlerin yaşam hakkına bakış açısı, İki hak arasında sağlanamayan denge gibi konuları ele alan skeçler izleyicileri güldürüp, duygusal anlar yaşatıp aynı zamanda sosyal mesajlar verdi.

Katılımın beklenenden fazla olması başarının gücünü gösterdi.

genchaytap_proje5

genchaytap_proje14
İnegöl Belediyesi İle Görüşmemizin Ardından!
 

İnegöl Belediyesi görüşmemizin üzerinden henüz bir kaç gün geçmeden dev bilboardlarda hayvanların sevilmesi ve korunması konulu afişlerimzi şehir içinde sergilenemeye başladılar.

Belediye başkanımız Alinur Aktaş ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.

İzmir Ödemiş - Su Odakları

İzmir'in Ödemiş ilçesinde kavurucu yaz sıcaklarının yaşandığı son günlerde sokak hayvanlarının susuzluğuna çare olacak otomatik su kapları belirli cadde ve sokaklar ile parklara yerleştirildi.

Talebimizle,Sultangazi Belediyesi Parklara Otomatik Suluklar Yerleştirdi

Belediye parklara  otomatik suluklar koydu. Bakım evi de eskiye göre oldukça iyi duruma geldi. HAYTAP olarak bu belediyeden olan taleplerimizi mümkün olduğunca yerine getiriyorlar.

30 parka sokak hayvanlarının susuz kalmaması için suluklar konuldu. Hayvanların rahatlıkla erişebileceği şekilde monte edilen suluklar yerden 10-15 cm. yüksekliğe yerleştirildi. Parklardaki sulama sistemlerine bağlanan sulukların yaz boyunca otomatik dolumu yapılacak.
Büyükada ve Kınalıada'da Haytap Afişlerimiz Mesajlarını Vermeye Devam Ediyor.
Haytap ve Lush Türkiye, Sokak Hayvanları İçin El Ele.

 
National Geographic - Haytap İşbirliği İle İpsala Bakımevi İçin Klinik!
 
NATİONAL GEOGRAPHİC ve HAYTAP  işbirliği ile İpsala Bakımevi için yapılan proje kapsamında bir klinik binası olmayan İpsala bakımevine klinik olarak kullanılması amacıyla bir konteyner indirildi..

İpsala belediyesi Kültür hizmetleri müdürlüğü ile görüşüldü İpsala içinde yapılacak hayvan hakları konulu etkinlikler hakkında bilgi alışverişi yapıldı. İpsala'da Haytap görsellerinden Bilbordlar yapılması, park ve bahçelere otomatik su kapları konulması, İpsala'nın belli bölgelerine sokak hayvanları için beslenme odaklarının oluşturulması, gönüllü veteriner hekimlerin İpsala'da misafir edilerek ipsala merkez ve köylerini kapsayacak bir kısırlaştırma projesi yapılması konuları görüşüldü ve fikir birliğine varıldı.EF Logica - Haytap Kampanyası ''Beni Terketme''
Bu Kez, ''Beni Terketme'' Nakliyat Araçlarında

EF Logica - Haytap Kampanyası ''Beni Terketme''görselini firmalarındaki onlarca aracında kullandı.

Yollarda zaman zaman bu araçları , tırları , kamyonları gören gönüllülerimizden  inanılmaz geriye dönüşler alıyoruz.

Farkındalık yaratan benzer çalışmalarımız artarak devam edecek.

 
Haytap, Silivri Rotary Kulübünde
 

"HAYTAP ve çalışmaları" konulu gündemde HAYTAP görselleri eşliğinde Rotary Kulubü üyelerinin ilgiyle izlediği bir sunum yapan Çakır'a sunum sonrası Sayın Hüseyin Dertop bir teşekkür belgesi sundu.

Ayrıca Rotary Kulübü Üyelerinin sokak hayvanları için Silivri'de beslenme odakları yaptırmayı planladığı belirtildi.

Kendilerine içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Ergani Belediyesi ve Haytap İşbirliği İle ''Geçici Barınma ve Beslenme Odağı'' HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonunun Bilboard projelerine ve ‘’Kısırlaştır Aşılat Ve Yaşat’’ Kampanyalarına destek vererek Güneydoğuda ilklere imza Atan ERGANİ BELEDİYESİ gene sokak köpeklerini unutmadı.

Geçtiğimiz hafta HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ile yapılan görüşmeler sonucu ortaklaşa yapılabilecek projeleri göz önünde bulunduran Temizlik işleri müdürü Bekir KAYMAZ şuan için en çok gerekli olduğunu dile getirdiği ‘’ Geçici Barınma ve Beslenme Odağı’’ projesini biran önce gündeme getirmek için konu ile ilgili çalışmaları inceledi.

Bir Haytap Başarısı Daha! Samsun'daki Ayımız Özgür

Doğada öksüz kalan veya diğer hayvanat bahçelerinden gelen hayvanları barındıran Samsun Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesinde hayvanlar artık özgür yaşayacakları ortamlara taşınıyor.

Doğada öksüz kalan veya diğer hayvanat bahçelerinden gelen hayvanları barındıran Samsun Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesinde hayvanlar artık özgür yaşayacakları ortamlara taşınıyor. Doğal yaşam alanlarına dönemeyecek durumda olan, demir kafes ardındaki hayvanat bahçesinde büyümüş olan hayvanları mutlu yaşayabilecekleri daha doğal bir ortama aktarmak için el ele veren Büyükşehir Belediyesi ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) bu projeye, annesi avcılar tarafından öldürülen zavallı ayıyı Bursa Karacabey’de yer alan ve Orman Bakanlığı’na bağlı 110 dönümlük ormanlık ve yeşil araziye kurulu olan Türkiye’nin tek ayı rehabilitasyon merkezine ( Karacabey’e) taşımakla başladı.

 

Genç HAYTAP Elazığ Gurubu da Çalışmalara Başladı

Bartın, Kayseri, Van, Diyarbakır, İstanbul, Ankara, Malatya, Bingöl, Kastamonu Genç HAYTAP guruplarından sonra Elazığ gurubu da çalışmalarına başladı. Fırat üniversitesinde çeşitli bölümlerde eğitim gören duyarlı gençlerin katıldığı toplantıya tanıtım, afiş, çalışma prensipleri, görev dağılımları, STK çalışmaları, bilgi ve belgeler, bölge sorunları ve Elazığ barınağı ile ilgili çeşitli konularda fikir alışverişleri yapılarak somut projelerle Elazığ bölgesinde girişimlerde bulunulması konusunda görüş birliğine varıldı.

 
Safranbolu Belediyesi Kedi Evleri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte daha çok barınma ve yiyecek sıkıntısı çekecek olan kediler için Safranbolu Belediyesi tarafından yaptırılan Kedi Evleri Eski Çarşıda çeşitli mekanlara yerleştirilmeye başladı.
 
 
Yazılı ve Görsel Basında HAYTAP
 
 
 
 
 
 
 
 
HAYTAP "Yunus Parklarını" Uluslararası Mahkemeye Taşıdı HAYTAP, yunus parklarının açılmasının engellenmediği gerekçesiyle, Türkiye aleyhine Uluslararası Hayvan Hakları Mahkemesi'nde dava açtı

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Cenevre'de bulunan Uluslararası Hayvan Hakları Mahkemesi'nde, Türkiye aleyhine dava açtı.

HAYTAP adına dava açan avukat Ahmet Kemal Şenpolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yunus parklarını engellemediği ve açılmalarına izin verdiği için, tarihlerinde ilk kez uluslararası hayvan hakları mahkemesine başvurduklarını söyledi.

Yunus Parklarının Kapatılması İçin Uluslararası Hayvan Hakları Mahkemesine Dava Dilekçemiz

Başvurumuzla, CİTES Kara Avcılığı Kapsamında Kuşlar İçin İdari Para Cezası

Müracaatımıza Orman ve Su İşler Bakanlığı, 1. Bölge İstanbul Şube Müdürlüğünden gelen yanıtı aşağıda paylaşıyoruz.

From: istanbul@ormansu.gov.tr

06/02/2013 tarihli e-malinize istinaden;

Mimarsinan Mah. Atlas Çıkmazı Sok. No:108 Üsküdar/İstanbul adresinde faaliyet gösteren Boğaziçi Akvaryum ünvanlı işyerinde 20 02 2013 tarihinde Müdürlüğümüz denetim ekipleince yapılan denetimde 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa aykırı bir durum tespit edilememiştir. İşyerinde akvaryum balığı ve kuş satışının olduğu tespit tespit edilmiştir. Ayrıca işyerine CITES kapsamına giren kuşların CITES belgelerinin beyan edilememesi üzerine 4915 KAra Avcılığı kapsamında idari para cezası uygulanmıştır.

/tr/201305174392/calismalarimiz/basvurumuzla-cites-kara-avciligi-kapsaminda-kuslar-icin-idari-para-cezasi?catid=0

Maraş'ta Benzinlikte Tutulan Hayvanların Nakli İstemi

Kahramanmaraştaki  özel benzinlik arkasında tutulan yabani hayvanlar  ile ilgili olarak Kahramanmaraş bölge müdürlüğünüze ivedilikle yazılı talimatınızı yollayarak ayıların Karacabey’e, maymunların İzmir Doğal Yaşam parkına diğer hayvanların tamamını Kayseri’ye yollamanızı , yabani hayvan kolleksiyonerliğinin teşvik edilmemesi ile ilgili olarak genelge yayınlamanızı , ayrıca bu konuda 60 günlük yasal süre içinde bu dilekçemize yanıt vermenizi aksi takdirde idare mahkemesine dava açacağımızı bildiririz.

Bu konuda ilerde çıkabilecek olası durumlar için özellikle  yaban hayvanlarının durumu , yunus parkları ve hayvanlı sirkler ile ilgili olarak randevu talebimizi kabul ederek , bakanlık personeli ile ortak çalışma isteğimizi tekrar size bildirmek , Mümkünse İstanbul’da bulunduğunuz bir sürede randevu istemimizi değerlendirmenizi isteriz.
Batman'da Benzin İstasyonunda Kaplan! - Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Müracaatı

Batman' da Gültepe mah. Sanayi Bulvarı No 518 Kadoil Petrol Kaçmazlar Lojistik adresinde 1 adet kaplan dar kafes içinde tutulmaktadır. Tarafımızca bile amacın ne olduğu anlaşılamamış olmakla birlikte buranın hayvanat bahçesi olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Hayvanın bu içler acısı durumu yasalara, islamiyete ve insanlığa aykırıdır. İlgili başvuru dilekçemiz ve haber detayları için aşağıdaki linki tıklayınız...

Haytap'ın Koruma Altına Aldığı Kanguru İçin Mutlu Son

İzmir Doğal Yaşam Parkı 5 kişilik uzman kadrosu ve hayvanları taşımak için uygun ekipmanıyla gelip Kanguru Zıpzıp ve arkadaşlarını bundan sonra mutlu sağlıklı bir şekilde yaşayacakları yere götürmek üzere Haytap gönüllüsü Celalistan çiftliği'ne geldiler..

Doğal yaşam parkının müdürü, uzman veteriner hekimi, veteriner teknikeri, bakıcıları ile gelen ekip, hayvanları taşımak için özel olarak yapılmış kutularını da beraberlerinde getirdiler..

Uzman hekim tarafından sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlar, yola çıkmak için herhangi bir rahatsızlıkları olmadığına karar verilince kendileri için özel yapılmış kutulara alınıp araca yerleştirildiler..

HAYTAP:Kayseri Hayvanat Bahçesine "Yaban Hayvanı İthal EDİLMEMESİ, Buranın Bir KURTARMA Merkezi Olması'' Belediyece Kabul Edildi.

HAYTAP gerekirse bu görüşmelerde bulunan elindeki ses ve görüntü kayıtlarını da yayınlar. Ancak durumu germek yerine yapılan böyle bir yatırımın halen toparlanabilme ve bir yaban hayatı kurtarma merkezine dönme olasılığını onlarca yaralı , mağdur , güçten düşmüş insan yardımına muhtaç hayvanı kurtarabilme olasılığı olacak böyle bir yerin yapılma olasılığını yine de gözardı edemeyiz.

HAYTAP'ı biraz takip eden bilen çalışmalarını yazılarını televizyon programlarını felsefesini bilen hiç bir aklı başında kimse ne hayvanat bahçelerine ne de benzeri hayvan ve çevre sömürüsü olabilecek çalışmalara onay vermeyeceğini , ağlamak sızlamak yerine  çözümün bir parçası olmak için yerinde denetim ve eleştiri mekanizmalarını çalıştıracağını bilmelidir.

Söz konusu çıkan ve çıkacak tüm haberler tarafımızca tekzip edilmiştir.

Haytap'ın Yakaladığı Arı Kuşu Avcılarına İdari Para Cezaları Kesildi!

“HAVALI TÜFEKLE ARI KUŞU VE KUMRU VURANLAR HAKKINDA” konulu mail şikayetinde Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook sayfasında Havalı Tüfekle Arı Kuşu Avı yapan şahıslar

Bahsedilen 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 2013-2014 Merkez Av Komisyonu Kararlarına istinaden M.A, M.N, V.P ve M.S’e ayrı ayrı olmak üzere 654,00 TL İdari Yaptırım Cezası verilmiş, V.A onbeş yaşını doldurmadığı için 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 11. maddesi gereği İdari Yaptırım Kararı alınmamıştır. Ayrıca 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 28. maddesi gereği ve 2013-2014 Av Dönemi tazminat Cetveline göre dört(4) adet Kumru, bir(1) adet Arı Kuşu ve 4(dört) adet Serçe olmak üzere toplam 2.600,00 TL’lik Tazminat Raporu düzenlenmiş belirtilen rapor şahıslara tebliğ edilmiş, tazminat cezası 03.12.2013 tarihinde Ziraat Bankası’ndaki Döner Sermaye hesabımıza yatırılmıştır. Ayrıca verilen İdari Yaptırım cezalarından M.A 05.12.2013 tarihinde 490,50 TL ve V.P 30.11.2013 tarihinde 490,50 TL olmak üzere İdari Yaptırım Kararı’nda alınan İdari Yaptırım cezalarını ödemiştir.

Bolu Belediyesi HAYTAP'a Karşı Savcılıkta Kaybetti !

Bolu Belediyesi'nin HAYTAP 'ı nitelikle dolandırıcı olmakla suçlamaya çalıştığı  suç duyurusunda savcılık KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA karar verdi.

Bazı hayvanseverlerin de (!)  gazına gelip benzer suçlama yapan belediye hayvanların koşullarını düzeltmediği halde bizle uğraşmasını , mahkemelerde masraf yapıp bizleri mahkum ettirmeye çalışmasını ise manidar buluyoruz.

Savcılığın nefis hukuki gerekçesini ve altı çizili yerleri  çok dikkatli okumanızı öneririz.
Bolu Belediyesi HAYTAP'a Açtığı Tazminat Davasını da Kaybetti !

Bolu Belediyesince Haytap'ın kendilerine hakaret etmesi nedeniyle açılan  manevi tazminat davasında Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi Haytap'ın belediyeye hakaret etmediğine karar verdi. Böylece belediye başkanı Alaattin'in Cazgırlara Günü göstereceğiz , onları mahkemeye vereceğiz söylemleri karşısında Haytap'a hukuki yoldan haddini bildiremediği mahkeme yoluyla tescil olundu.

Davacı Bolu Belediye Başkanlığını küçük düşürücü, aşağılayıcı nitelikte olmadığı dikkate alındığında, davacının manevi tazminat davasının hukuka uygun bulunmadığı, öte yandan davacı Belediye Başkanlığının 1.00 TL bedelli manevi tazminat davası açmasında hukuki yarar bulunmadığı dikkate alınarak davacının davasının reddine karar verildi.


Haykod Başkan Yrd. Gamze Erkök Neer Hakaretten Mahkum Oldu.


Gamze Erkök Neer Haytap'a Tazminat Ödemeye Mahkum Oldu.Kan ve Öldürmenin Adı Spor Değil Katliamdır

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 

 
Haytap Eğitim Çalışmaları - Miniklere Doğa ve Hayvan Sevgisi Dersi

Haytap gönüllüsü Celalistan çiftliği, Enez Cumhuriyet İlköğretim okulu anasınıfı öğrencilerini misafir etti.

Çiftliğe öğretmenleri ile gelen minikler göldeki yaban kazlarını ve ördeklerini beslediler, tavuklara buğday verdiler, terkedilmiş olarak bulunan Celalistan çiftliğinde korumaya alınan yavru köpekelri sevip onların hikayelerini dinlediler.

Enez  temsilcisi Selma Yılmaz çocuklara sokak hayvanları için yemek ve su vermenin önemini , petshoplardan satın almak yerine sokaklardan ve barınaklardan hayvan sahiplenmek gerektiğini, yabani hayvanları tüfeklerle vurmamak onları yaralamamak öldürmemek gerektiğini anlattı.

Çocuklar yavru köpeklere ve kedilere büyük bir sevgiyle yaklaştılar..

 
HAYTAP Eğitim - ''Cennete Uzanan Eller'' Projesi

''Cennete Uzanan Eller'' projesinin ilk adımı İstanbul, Kartal, Yakacık bölgesindeki beş okulda yoğun bir biçimde devam ediyor. Temelde hayvanlara karşı olumlu farkındalığı uyandırmayı, harekete geçirmeyi ve bu yönde etkileşimi artırmayı hedefleyen bu uzun soluklu proje hayata geçirildi ve alınan geri bildirimler bu çalışmanın ne kadar gerekli olduğunu ve çocuklarda ve eğitim kadrolarında bu konudaki duyarlılığı görmek açısından da ne kadar umut verici olduğunu gösterdi.

Haytap, Kağıthane Çağlayan İlköğretim Okulunda.

KAĞITHANE / Çağlayan İlkokulu'na ziyarete gittik. Okulun duvarları, daha önceden kendilerine ulaştırdığım Haytap'ın afişleri ile donatılmıştı, hem de çerçevelenerek.

Okul Müdürü Hatice Yazlık Hanım Kağıthane Belediye Başkanıyla yaptığımız görüşmeye de katılmıştı.

Ayrıca  ''Hayvanları Koru, Dünyayı Koru'' konulu Avrupa Birliği Comenius Projesini de yürütüyor.

Haytap, Aksaray Hacı Cevriye Ünsal İlköğretim Okulunda

Aksaray Hacı Cevriye Ünsal Ortaokulu'nda yapılan Kermes etkinliklerinde Aksaray Haytap - Temsilciliği stant açarak gelen misafirlere ve öğrencilere 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvan sevgisi hakkında bilgi verdi.

Haytap Enez Atatürk İlköğretim Okulunda Eğitimde Öğrenciler yaptıkları Hayvan sevgisini de anlattıkları SEVGİ temalı pano çalışmalarını Haytap ekibine gösterdiler.


Haytap ekibinin yaptığı Hayvan sevgisi konulu sunumun ardından öğrenciler merak ettikleri soruları sordular.

Öğrenciler Haytap ekibinin dağıttığı afiş ve broşürleri ilgi ile incelediler.

Haytap ekibi , bir hayvanı doyurmanın nasıl bir duygu olduğunu anlamaları, ve yaşamı diğer canlılarla paylaşmayı öğrenmeleri amacıyla öğrencilere yolda gördükleri ve mahallelerinde yaşayan kimsesiz sokak hayvanlarına vermek üzere köpek bisküvileri dağıttı.

Haytap, Eskişehir'de ''Eğitim Şart Diyor''

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri 29 Mart 2013 Cuma günü Cahit Kural İlköğretim Okulu öğrencilerine hayvan hakları konulu eğitim verdi.


Turizm Fakültesi bünyesinde yürütülen THU 205 kodlu Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında yürütülen bu etkinlik, HAYTAP Eskişehir Temsilcisi Ayten TUTKUN ve dersin yürütücüsü öğretim elemanı Yrd. Doç. Dr. Çağıl Hale ÖZEL tarafından organize edildi.

 
Haytap, Aydın'da10 Okulda 2050 Öğrenciye Ulaştı.

Hayvan Hakları ve sevgisi konusunda en önemli kesimin çocuklarımız olduğu ve ağaç yaşken eğilir atasözümüzden yola çıkarak çocuklarımızı bilinçlendirmek için Aydın Hayvanları Koruma Derneği olarak Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığımız olurla 10 farklı ilköğretim okulunda Hayvan Hakları ve Hayvan Sevgisi konulu seminerler düzenlendi.
10 okulda 2050 öğrenciye ulaşıltı.

Çocuklarımıza verdiğimiz seminerin yanında verilen eğitimi pekiştirecek şekilde hazırlanan Sokak Hayvanları Eğitim Kitapçığı hediye edildi.

Haytap Ekibi Enez'de Anasınıfı Öğrenciler İle Buluştu. Öğrenciler Haytap ekibine Minik Tavşan isimli oyunu sergilediler ardından Haytap ekibinin anlattıklarını dinleyip sorular sordular.

öğretmenleri sevgili AFİFE GÜL METE öğrencilerine Haytap'ın Terketme afişini gösterrek resimdeki köpeğin neden ağladığını sordu ve hayvanları terketmemek gerektiğini anlattı.

Haytap ekibi olarak öğrencilerin bizim için tavşan konulu bir oyun sergileyeceklerini bildiğimiz için biz de onlara bir sürpriz yaptık ve giderken yanımıza Haytap ekibinin 2 ay önce İstanbul'da bir köpek bakımevine terkedilmiş olarak bulup kurtardığı Beyaz Tavşanı da aldık.

Öğrencilere tavşanın hikayesini anlatıp hayvanları terketmemek gerektiğini söyledik.

HAYTAP SHOP

HAYTAP TV

 

HAYTAP-SOSROOMS

HAYTAP FACEBOOK

HaytapShop Facebook

HAYTAP TWİTTER

Haytap ''Beni Terketme'' Kısa Film

HAYTAP - ''Birlikte Yaşayacağız'' Video Klip

Haytap 2014 Takvim Videosu

Haytap ''Onlar İçin de Frene Bas'' Uluslararası Yollarda !

HAYTAP' ın 2007 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın 2008 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın 2009 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek  için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın  2010 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP'ın 2011 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP'ın 2012 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın
 
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?
 • Haytap 2013 Yılında Neler Yaptı?