FARKINDALIK ÇALIŞMALARIMIZ

HAYTAP&ERGO Sigortanın Kimsesiz Dostlarımız İçin Oyunu

HAYTAP&ERGO SİGORTA KİMSESİZ DOSTLARIMIZ İÇİN ERGOVİLLE OYUNU BAŞLADI

Oyun Oynamanın kime ne faydası var??

Kimsesiz Hayvanlarımıza!

Haytap ve Ergo Sigorta arasında bir sözleşme imzalandı . İki kurum birlikte kimsesiz dostlarımız için müthiş bir projeye imza attı. Sizlere hem oynayabileceğiniz hem de sahipsiz hayvanlara cebinizden beş kuruş çıkmadan yardım edebileceğiniz bir oyun geliştirildi.

ilk defa ERGO Türkiye, sosyal medyaya yeni bir soluk getirecek ERGOville projesini başlattı. Oyunda gerçekleştirdiğiniz eylemlerin gerçek dünyaya doğrudan yansıdığı tek sosyal sorumluluk uygulaması olma özelliğine sahip ERGOville ile yardımsever internet kullanıcıları, dijital platformda oyun oynayarak gerçek dünya için bağış yapıyor; TEMA Vakfı, TEGV ve HAYTAP’a yapılan bağışların tüm bedeli ERGO Türkiye tarafından karşılanıyor.

ERGO Türkiye, internette vakit geçirirken aynı zamanda yaşadığı çevreye de fayda sağlamak isteyen bireyler için benzersiz sosyal sorumluluk projesi ERGOville’i başlattı. ERGOville projesi, sosyal medyanın bilinen çiftlik oyunu uygulamalarını andıran ama oynadıkça gerçek dünyadaki çocukların eğitimi, fidan dikimi ve sahipsiz hayvanların mama gereksinimlerinin karşılanmasını sağlayan bir yardım oyunu. ERGOville sayesinde çocukların eğitimine, hayvanların ve onlara ev sahipliği yapan ormanların var olma hakkına katkı sağlanıyor.

ERGOville’e giriş yapan kullanıcılar, sadece oyunu oynayarak bağış yapıyor ve yapılan bağışların tüm bedeli ERGO Türkiye tarafından karşılanıyor. ERGOville’in destek organizasyonunda, kendi alanlarının öncü sivil toplum kuruluşları TEMA Vakfı, TEGV ve HAYTAP bulunuyor. ERGOville projesi ile yaklaşık 500 öğrenciye 1 yıllık eğitim desteği, 5000 fidandan oluşan bir hatıra ormanı ve hayvan barınaklarına 5 ton mama yardımı yapılması planlanıyor.

ERGOville, oyunda yaptıklarınızın gerçeğe dönüştüğü tek sosyal sorumluluk uygulaması

ERGO Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu üyesi Yıldırım Türe; Biz ERGO Türkiye olarak, ERGOville projesini tasarlarken; gelişen dijital dünyada nasıl fark yaratabiliriz, dijital dünyanın, insanları içine alan sanal ortamında yaşadığımız dünyaya fayda sağlayarak, bu faydayı birbirinden farklı noktalara nasıl dokundurabiliriz diye düşündük. Bu devirde dijital çağın etkileri hemen hemen her alanda kendisini gösteriyor. Biz de gerçek dünya için değer üretebilecek olan ERGOville’i projemizi kurguladık. Dolayısıyla iyi bir amaç için dijital trendi bir araç olarak kullanan, alışıla gelmişin dışında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi doğdu. Projemizde, ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşları TEMA Vakfı, TEGV ve HAYTAP da bizimle el ele verdi açıklamasında bulundu.

ERGO Türkiye tarafından gerçekleştirilen ERGOville projesi, internet kullanan herkesin sanal dünyada geçirdikleri zamanı gerçek dünyamız için faydaya dönüştürebileceği bir sosyal sorumluluk oyunu. ERGOville, yapı olarak popüler olmuş çiftçilik oyunlarına benzerlik gösterse de; oynarken yaptıklarınızın gerçek dünyaya yansıması onu diğerlerinden farklılaştırıyor. Geleneksel yardım oyunlarındaki gibi puan toplamak ya da sadece bağış butonuna basmak yerine yapacağınız yardım türü ile doğrudan alakalı eylemleri gerçekleştiriyor ve bağ kurabiliyorsunuz, . Oyunu oynadıkça tıklarınız yardıma dönüşüyor; neticede çocuklar, doğa ve sahipsiz hayvanlar kazanıyor.

ERGOville, Sosyal Medya’nın Yeni Yardımlaşma Oyunu

GEN Interactive tarafından ERGO için geliştirilen ERGOville oyununda, 3 temel alanı kullanarak 3 farklı bağış türü için hak kazanabiliyorsunuz. Fidanlık – Park – Bakımevi alanlarına biraz yakından bakınca projeye destek veren TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı), TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) ve HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) tabelalarını görüyoruz. Oyunda bulunan bir diğer alan ERGO Yardım Evi ise oyundaki çabalarımızı projeye destek veren STK’lar aracılığıyla yardıma dönüştürmemizi sağlıyor. Her alan için tek bağış hakkımız var, bu hakkımızı kullandıktan sonra ilgili STK’nın bağış sayfasına yönlendiriliyoruz ve istersek bedeli karşılığında ek yardımda bulunabiliyoruz.

ERGOville oynarken gerçekleştireceğiniz eylemler yardıma dönüşüyor. Örneğin fidanları sulayarak toplayacağınız kozalaklarla gerçek bir fidan diktirebiliyorsunuz ya da oyundaki kedi/köpekleri besleyerek toplayacağınız kalpler hayvan bakımevlerine gidecek gerçek mamaya dönüştürülebiliyor.

Ergo Sigorta’nın ERGOVILLE Oyunu Sanal , Dostlarımızın Doyması ise Gerçek !
  • HAYTAP&ERGO Sigortanın Kimsesiz Dostlarımız İçin Oyunu